Menu

Årgangsopgaver

Bundne årgangsopgaver for alle hold i Nibe Boldklub
Sæsonerne efterår 2022 og forår 2023

 

Minibanden (-2018) Forældre deltager til træning og aktiviteter omkring holdet
U6 drenge/piger (2017)
Forældre deltager til træning og aktiviteter omkring holdet
U7 piger (2016)  Cafevagt/bemanding uge 18 - 19
U7 drenge (2016)  Cafevagt/bemanding uge 20 - 21
U8 piger (2015) Cafevagt/bemanding uge 24 - 25
U8 drenge (2015)  Cafevagt/bemanding uge 14 - 15
U9 drenge (2014)  Cafevagt/bemanding uge 33 - 34
U10 piger (2013)  Cafevagt/bemanding uge 16 - 17
U10 drenge (2013)  Cafevagt/bemanding uge 35 - 36
U11 drenge (2012)  Cafevagt/bemanding uge 37 - 38
U12 piger ( 2011) 
Cafevagt/bemanding uge 39 - 40
U12 drenge (2011)  Cafevagt/bemanding uge 22 - 23
U13 drenge (2010)  Hjælpe til ved standerhejsning for børn forår 2023
U13 piger (2010)  Hjælpe til store kampdag/sælge mad
U14 drenge (2009) 
Hjælpe til store kampdag/ sælge mad
U15/U16 piger (2007-2008)
Borddækning/oprydning til festivalens medhjælperfest
U15 drenge (2008)
Borddækning /oprydning til festivalens medhjælperfest
U16 drenge (2007) Opsætning af bander i hallen
U18 piger (2004 - 2005)  Cafevagt/bemanding uge 45
Young Girls 
Cafevagt/bemanding uge 41
Kvinder senior 
Cafevagt/bemanding uge 42
Herre Senior 
Ophængning/nedtagning af julebelysning
Old boys/grand old boys  Cafevagt/bemanding uge 43 – 44
   


Holdbetegnelser ajourføres inden efterårssæsonen 2022 og plan laves derefter
gældende for et 1 år ad gangen
Bestyrelsesmedlem Helle Boddington vil ca. 14 dage før årgangsopgaven tage kontakt
til lederne for de respektive hold med hensyn til yderligere info

 

Klubnyt 03. september kl. 10:51
FC THY Piger indgår samarbejde med Nibe Boldklub pr. 1. september 2022
Ugens hjemmekampe
Februar 2023
10.
fredag
18.30
Nibe B
-
Herrer
Senior
Herre Serie 1 / Træningskamp • Træningskamp
Nibe B Kunstgræs
St. Restrup IF
Nibe B Kunstgræs
11.
lørdag
09.00
Nibe B
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 4 / Træningskamp • Træningskamp
Nibe B Kunstgræs
Aalborg KFUM
Nibe B Kunstgræs
11.
lørdag
11.00
Nibe B
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 4 (2010) 11M - Vinterturnering • Pulje 94
Nibe B Kunstgræs
Aars IK
Nibe B Kunstgræs
11.
lørdag
13.00
Nibe B
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 4 (2008) 11M - Vinterturnering • Pulje 40
Nibe B Kunstgræs
Aalborg Freja
Nibe B Kunstgræs
11.
lørdag
15.00
Nibe B
-
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 3 (2004-05) 11M - Vinterturnering • Pulje 3
Nibe B Kunstgræs
AaB
Nibe B Kunstgræs
12.
søndag
11.00
Nibe B
-
Herrer
U10
U10 Drenge A / Træningskamp • Træningskamp
Nibe B Kunstgræs
AaB
Nibe B Kunstgræs
Ugens udekampe
Februar 2023
11.
lørdag
13.00
Rebild Syd (1)
-
Kvinder
U12
U12 Piger B (11) INDE • Pulje 98
Valsgård Hallen
Nibe B (2)
Valsgård Hallen
11.
lørdag
13.50
Aars IK (1)
-
Kvinder
U12
U12 Piger B (11) INDE • Pulje 98
Valsgård Hallen
Nibe B (2)
Valsgård Hallen
11.
lørdag
14.30
Skibsby-Højene IF (L3)
E
-
Kvinder
U15
U15 Piger Liga 2-3 (2008) 11M - Vinterturnering • Pulje 111
Højene Hallen Kunstgræs
2
Nibe B/Skalborg SK
F
Højene Hallen Kunstgræs
2
11.
lørdag
15.20
Aabybro IF (2)
-
Herrer
U11
U11 Drenge C (12) INDE • Pulje 45
Vegger Idræts- & Kulturhus (Koldhal)
Nibe B
Vegger Idræts- & Kulturhus (Koldhal)
11.
lørdag
15.50
St. Restrup IF
-
Herrer
U11
U11 Drenge C (12) INDE • Pulje 45
Vegger Idræts- & Kulturhus (Koldhal)
Nibe B
Vegger Idræts- & Kulturhus (Koldhal)
12.
søndag
09.10
Aalborg KFUM (1)
-
Kvinder
U7
U7 Piger (16) INDE • Pulje 112
Nibe Idræts-& Kulturcenter
Nibe B
Nibe Idræts-& Kulturcenter
12.
søndag
09.50
Støvring IF (2)
-
Kvinder
U7
U7 Piger (16) INDE • Pulje 112
Nibe Idræts-& Kulturcenter
Nibe B
Nibe Idræts-& Kulturcenter
12.
søndag
10.20
Nørresundby FB (1)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (16) INDE • Pulje 79
Nibe Idræts-& Kulturcenter
Nibe B
Nibe Idræts-& Kulturcenter
12.
søndag
11.10
Aars IK
-
Herrer
U11
U11 Drenge B (12) INDE • Pulje 42
Birkelse Hallen
Nibe B
Birkelse Hallen
12.
søndag
11.10
Gug B (2)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (16) INDE • Pulje 79
Nibe Idræts-& Kulturcenter
Nibe B
Nibe Idræts-& Kulturcenter
12.
søndag
11.30
Vejgaard B (1)
-
Herrer
U11
U11 Drenge B (12) INDE • Pulje 42
Birkelse Hallen
Nibe B
Birkelse Hallen
12.
søndag
12.20
Aalborg Freja
-
Kvinder
U12
U12 Piger B (11) INDE • Pulje 97
Gudumholm Skolehal
Nibe B (1)
Gudumholm Skolehal
12.
søndag
12.30
Vejgaard B
-
Kvinder
U8
U8 Piger (15) INDE • Pulje 110
Nibe Idræts-& Kulturcenter
Nibe B
Nibe Idræts-& Kulturcenter
12.
søndag
13.10
Støvring IF (2)
-
Kvinder
U8
U8 Piger (15) INDE • Pulje 110
Nibe Idræts-& Kulturcenter
Nibe B
Nibe Idræts-& Kulturcenter
12.
søndag
13.30
Aars IK (2)
-
Kvinder
U12
U12 Piger B (11) INDE • Pulje 97
Gudumholm Skolehal
Nibe B (1)
Gudumholm Skolehal
12.
søndag
13.50
RKG (1)
-
Herrer
U8
U8 Drenge (15) INDE • Pulje 68
Nibe Idræts-& Kulturcenter
Nibe B (2)
Nibe Idræts-& Kulturcenter
12.
søndag
14.30
Aalborg Chang (2)
-
Herrer
U8
U8 Drenge (15) INDE • Pulje 68
Nibe Idræts-& Kulturcenter
Nibe B (2)
Nibe Idræts-& Kulturcenter
12.
søndag
15.40
AaB (1)
-
Herrer
U9
U9 Drenge B (14) INDE • Pulje 60
Båndby Hallen (Storvorde)
Nibe B (2)
Båndby Hallen (Storvorde)
12.
søndag
15.50
Støvring IF
-
Herrer
U9
U9 Drenge B (14) INDE • Pulje 61
Hornum Hallen
Nibe B (1)
Hornum Hallen
12.
søndag
16.30
Nibe B (1)
-
Herrer
U8
U8 Drenge (15) INDE • Pulje 69
Nibe Idræts-& Kulturcenter
Nibe B (3)
Nibe Idræts-& Kulturcenter
12.
søndag
17.10
Aalborg Chang
-
Herrer
U9
U9 Drenge B (14) INDE • Pulje 61
Hornum Hallen
Nibe B (1)
Hornum Hallen
12.
søndag
17.30
Støvring IF (4)
-
Herrer
U8
U8 Drenge (15) INDE • Pulje 69
Nibe Idræts-& Kulturcenter
Nibe B (1)
Nibe Idræts-& Kulturcenter
12.
søndag
18.10
Støvring IF (4)
-
Herrer
U8
U8 Drenge (15) INDE • Pulje 69
Nibe Idræts-& Kulturcenter
Nibe B (3)
Nibe Idræts-& Kulturcenter
;
;
;
;
;
;
;
;
;
;